Kun for medlemmer:
Spar på alt
Altid gratis fragt
Spar ekstra med BonusCash
Kun for medlemmer:
Spar på alt
Altid gratis fragt
Spar ekstra med BonusCash

Vare lagt i kurven

Alnok Tabletter 10 mg 60 stk
Spar 000
Spar 0% Spar 000
Alnok tabletter 10mg
Cetirizin er beregnet til lindring af næse- og øjensymptomer af sæsonbetinget og helårs allergisk rhinitis sent lindring af kronisk nældefeber (kronisk idiopatisk urticaria) hos voksne og børn over 6 år.

Anbefalet daglig dosis:

Voksne og unge over 12 år:
1 tablet dagligt

Børn mellem 6-12 år:
1/2 tablet 2 gange dagligt

Hvis du har moderat nyresygdom:
1/2 tablet 1 gang dagligt

Gravid og ammende:
Snak med din læge.

Bivirkninger:

Træthed
Mundtørhed
Kvalme
Diarré
Svimmelhed
Hovedpine
Døsighed
Søvnighed
Irritation I næsen

Brug ikke Alnok hvis:

Har alvorlig nyresygdom
du er allergisk over for cetirizindihydrochlorid, over for hydroxyzin eller piperazinderivate

Link: https://www.indlaegssedler.dk/Indlaegssedler/Indlaegsseddel/27022

Alnok Tabletter 10 mg

Håndkøbsmedicin

60 stk

Alnok Tabletter 10 mg 60 stk
Spar 000
Spar 0% Spar 000
Spar 000
Spar 0% Spar 000

Dette produkt er ekskluderet fra medlemsrabat samt andre rabatter og kampagner.

Vi pakker og leverer alle dage. 90-dages returret.

Alnok tabletter 10mg
Cetirizin er beregnet til lindring af næse- og øjensymptomer af sæsonbetinget og helårs allergisk rhinitis sent lindring af kronisk nældefeber (kronisk idiopatisk urticaria) hos voksne og børn over 6 år.

Anbefalet daglig dosis:

Voksne og unge over 12 år:
1 tablet dagligt

Børn mellem 6-12 år:
1/2 tablet 2 gange dagligt

Hvis du har moderat nyresygdom:
1/2 tablet 1 gang dagligt

Gravid og ammende:
Snak med din læge.

Bivirkninger:

Træthed
Mundtørhed
Kvalme
Diarré
Svimmelhed
Hovedpine
Døsighed
Søvnighed
Irritation I næsen

Brug ikke Alnok hvis:

Har alvorlig nyresygdom
du er allergisk over for cetirizindihydrochlorid, over for hydroxyzin eller piperazinderivate

Link: https://www.indlaegssedler.dk/Indlaegssedler/Indlaegsseddel/27022
Aktivt stof: cetirizindihydrochlorid. Hver filmovertrukken tablet indeholder 10 mg cetirizindihydrochlorid. Øvrige indholdsstoffer: Tabletkerne: mikrokrystallinsk cellulose, lactosemonohydrat, magnesiumstearat, silica, kolloid vandfri. Filmovertræk: hypromellose, lactosemonohydrat, macrogol 4000, titandioxid (E171).

Bemærk venligst, at ingredienslisten kan ændres.

Spar på alt
Udsalgspriser hver dag, hele året
Gratis Fragt
På alle ordrer. Hjem til dig eller pakkeshop. Intet minimumskøb.
Optjen BonusCash
Optjen BonusCash og spar endnu mere på din næste ordre.
Ekstra fordele
Eksklusive medlemstilbud og gaver med dine køb
Besparelsen på medlemspriser er udregnet i forhold til normalprisen. Medlemspriserne på Luxplus gælder kun for medlemmer. Du kan blive medlem med din første ordre. Medlemskabet koster 89.00 DKK/30 dage. De første 30 dage er helt gratis - og du kan opsige lige når det passer dig. Se alle dine fordele ved at være medlem hos Luxplus.

Den er god nok

Den er god nok. Vores medlemspriser ER meget lavere end normalprisen. Køb til medlemspris, så opretter vi automatisk et medlemskab. Første måned er gratis, herefter koster det 89,-/md. . og kan opsiges til udgangen af en medlemsperiode. Læs mere

Vores medlemspriser ER meget lavere end normalprisen. Vi køber nemlig et stort udvalg af produkter med ægthedsgaranti direkte fra de største leverandører - så vores medlemmer kan få dem billigt.

Vil du også sige farvel til overpriser? Køb til medlemspris, så opretter vi automatisk et medlemskab med din første ordre.

Prisen for medlemsskabet er kun 89,-/md og fortsætter automatisk til det opsiges - til udgangen af en medlemsperiode. Første måned er gratis. Læs mere